МІСЦЕВІ ДЕЛІКАТЕСИ, ТЕРМАЛЬНІ ДЖЕРЕЛА, ЗАГАДКОВІ ЗАМКИ ТА ІНШІ ПРИЧИНИ ВІДВІДАТИ ЗАКАРПАТТЯ

Місцеві делікатеси, термальні джерела, загадкові замки та інші причини відвідати Закарпаття

Закарпаття особливе місце, яке приносить задоволення для душі і тіла. Для читачів нашого блогу, які планують відпочинок в Закарпатті, ми розкажемо, чим цей край точно підкорить вас.

Національна кухня

Закарпатська кухня відрізняється своєю оригінальністю. Протягом багатьох століть вона вбирала у себе особливості багатьох кухонь світу: угорської, словацької, румунської, єврейської та інших. Що треба скуштувати під час відпочинку в Закарпатті? Закарпатський бограч, токани, страпачки, кнедлики скільки незнайомих назв, але тим цікавіше буде все це спробувати. 

Ще рекомендуємо різноманітні ковбаси, копченості та відоме закарпатське повидло зі слив, брусниці, терну, чорниці, журавлини. А чого варті дуже смачні міцні настоянки та натуральні соки. Нашим туристам, які приїздять до «Живої води», ми пропонуємо страви української, закарпатської та європейської кухні у двох ресторанах. Улюблені страви наших відвідувачів деруни та закарпатський бограч, який подаємо з 50 грамами настоянки.

Карпатські чани

Який відпочинок у Закарпатті без купання у карпатських чанах? Величезний чан наповнюється цілющою джерельною водою, яку поступово нагрівають до 40 градусів, на дно кладуться річні камені, які захищають від опіків. Занурення в карпатський чан це не просто SPA-процедура, тому що, крім релаксу, вона здійснює оздоровчий, тонізуючий та омолоджуючий ефект. Процедура показана людям з нервовими розладами, порушенням роботи серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, для укріплення імунітету і просто усім охочим.

Термальні джерела

Відомі термальні джерела Закарпаття знаходяться у селищах Велятино, Косино та Берегово. Мінеральна вода тут має унікальний склад, містить багато мікроелементів, таких як залізо та йод. Купання у термальних водах оздоровлює серцево-судинну систему, опорно-руховий апарат, допомагає у лікуванні гінекологічних хвороб та при порушеннях метаболізму. 

Дегустації вин

Випити келих смачного вина під час відпочинку на Закарпатті— завжди гарна ідея. Закарпаття відоме своїми виноградниками. А восени тут починаються фестивалі вина, які тривають до літа. Якщо не вдалося потрапити на фестиваль, не засмучуйтеся. Спробувати смачне закарпатське вино можна також на ярмарках та винних дегустаціях. Де це зробити? У винних підвалах Ужгородського замку, дегустаційних залах заводів «Котнар» та «Чизай».

Закарпатські замки

Бажаєте зробити відпочинок у Закарпатті цікавим та сповненим враженнями та спогадами? Тоді екскурсії відомими замками для вас. Їх тут дуже багато і кожний має свою історію та легенди.

  • Ужгородський замок

Уявіть, цей замок існує понад 1000 років. Хоча від замку залишилися тільки фрагменти фундаменту, тут є на що подивитися: могутні статуї Геракла, Гермеса-Меркурія, Турула (сокола). Це місце точно сподобається любителям містичних історій стіни замку зберігають історію Білої Діви, від якої холоне кров.

  • Паланок

На відміну від Ужгородського, замок Паланок у Мукачево майже повністю зберігся. Найстаріша частина замку знаходиться на вершині гори, тому краєвиди тут надзвичайно гарні. Паланок також має свої легенди. За повір’ям, якщо кинути монету у криницю, що на території замку, та загадати бажання, воно неодмінно здійсниться. А ще для цього можна потриматися за пальці скульптури князя Корятовича, який колись володів замком.

  • Невицький замок

Ще одна відома і одна з найстаріших у Закарпатті споруда. Будівля має унікальну еліптичну конструкцію, чим нагадує ірландські замки. За однією з версій, названа на честь «невіст» (дівчат) міста, яких він мав захищати під час нападу ворогів. А одна з найвідоміших легенд замку — історія про жорстоку Погану Діву або злу чаклунку. 

Відпочинок в Закарпатті у спа-готелі «Жива вода»

Спробувати місцеві делікатеси, купання у карпатському чані, басейні, джакузі, відвідати соляну кімнату все це можна на території «Живої води». Під час відпочинку у нашому готелі ви зможете подивитися цікаві місця Закарпаття, про які ми написали у цій статті. Бажаємо вам гарного відпочинку!