UA
RU
Бронювання: +38 (067) 370 84 73 +38 (098) 776 88 90 Рецепція: +38 (067) 370 84 71
Меню

Водоспад Шипіт – легенда карпат

Ще одне природне явище, яке гордо носить звання одного з семи природних чудес України, – водоспад Шипіт.

Водоспад розташований на схилах гірського масиву Боржавських полонин, у підніжжя гори Гимба (с. Пилипець, Міжгірського району). Дістатися до нього можна усього за 40 хвилин.

Коли варто їхати на водоспад Шипіт

Водоспад являє собою чаруюче явище у будь-яку пору року. Однак влітку, у посушливий сезон, це невеличкий струмок, що ллється каскадом з гірських вершин. Осінь, зима та весна – найбільш видовищні часи для відвідування цього природного явища. Взимку вода, що стікає, частково замерзає та утворює неповторні фігури з льоду, що, немовби, завмерли у повітрі. Навесні тануть сніги та наповнюють водоспад, роблячи його великим та могутнім. Таке ж явище трапляється і восени, під час рясних осінніх дощів. У ці часи водоспад Шипіт - справжнє видовище, що здатне захопити на довгий час!

Легенди про утворення водоспаду Шипіт

Закарпатська місцина, з давніх давен, відома великою кількістю легенд та цікавих розповідей про різні історичні та природні місця. Водоспад Шипіт – не виключення.

Водоспад утворився внаслідок розмивання гірських порід потоком річки Пилипець. Але є народна версія виникнення цього природного явища, що наділяє це місце більшим шармом та закарпатським колоритом. Кажуть, що колись у селі Пилипець жила дівчина Марійка. Вона була із заможної сім’ї та її батьки були проти того, щоб дівчина закохувалася у хлопців із бідних сімей. Проте, сталося саме так. Марійка закохалася у Івана, який був звичайним парубком із бідної сім’ї. Родина дівчини забороняла їм зустрічатися, але Марійка не зважала на це і таємно бачилася з Іваном на горі Високий Верх, де зараз бере свій початок водоспад Шипіт.

Одного разу мати дівчини, дізнавшись про це, прийшла на місце їх зустрічі та почала сипати прокльони. Через це утворилася надпотужна гроза і потоки зливи, що сходили з гори, забрали закоханих у прірву. На цьому місці і виник водоспад. Після цього мати щодня приходила на це місце і чула голос доньки, яка шепотіла Іванові слова кохання. Так і виникла назва водоспаду – “Шипіт”.

Також, існує версія, що назва водоспаду походить від того, що шум спадаючої води нагадує шепіт. Варто зауважити, що, все ж, цей варіант багатьом відвідувачам здається більш правдоподібним і багато хто, знаючи цю версію, спеціально приїздить до водоспаду, аби перевірити цей факт.

Як дістатися до водоспаду?

Дістатися до водоспаду можна замовивши екскурсію або трансфер на рецепції спа-готелю “Жива Вода”. Діставшись до місця ви матимете можливість насолодитися вражаючою могутністю водоспаду та зробити неймовірні кадри. Поруч із водоспадом ви знайдете лавки із сувенірами, традиційним закарпатським вином та напоями. Крім цього, поруч знаходиться двомісний підйомник, на якому ви можете піднятися на вершину гори Гемба, випити запашної кави та власноруч назбирати гірської чорниці.

Поєднайте свій спа-відпочинок із незабутньою мандрівкою до одного з семи природних чудес України!