Дегустації вин у Закарпатті: куди поїхати та що спробувати

Дегустації вин у Закарпатті: куди поїхати та що спробувати

Що може бути кращим, ніж келих натурального «сонячного напою» під час відпочинку в Закарпатті? Закарпаття відоме як край виноробів, саме тому тут так популярні екскурсії винними погребами. Сьогодні зробимо огляд найвідоміших місць, де можна продегустувати вино в Закарпатті. 

Вино на Закарпатті — історія особливості

Виноград на Закарпатті вирощують на тисячах гектарів, а багато хто робить це у себе вдома, створюючи власні виноградні міні-оазиси. Найбільш відомими районами у Закарпатті, де вирощують вино, є Мукачівський, Ужгородський, Берегівський та Виноградівський райони. У цих місцевостях клімат є найкращим для отримання ароматних та смачних вин.

Культивувати виноград на Закарпатті почали ще монахи єзуїтського ордена тамплієрів у XII столітті. А вже на початку XVII століття тут нараховувалося більше чотирьох тисяч гектарів виноградників. І лише за півтора століття розмір виноградників збільшився до 13 тисяч гектарів.

Сьогодні на Закарпатті є понад ста сортів винограду. На дегустаціях найчастіше пропонують спробувати «Леанку», «Мускатне», «Тамянку», «Кагор», «Ізабеллу», «Чорного лікаря», «Рислінг» та інші. А особливо люблять туристи «Середнянське», «Лучезарне», «Берегівське» та «Квітку полонини». «Середнянське» має м’який смак і легку пікантність, «Квітка полонини» нагадує букет квітів з альпійського лугу, а «Берегівське» має нюанси свіжоскошеного сіна.

Якщо раніше потрапити на дегустацію закарпатських вин могла собі дозволити лише еліта, то зараз спробувати напій може кожен охочий, хто приїхав на екскурсію або на відпочинок в Закарпаття.

Центри виноробства у Закарпатті

  • «Старий Підвал» на Берегівщині

Це місце воістину неповторне. Тому що знаходиться воно всередині гори вже понад 300 років. А ще давні часи протягом кількох століть саме тут знаходилися кордони Римської імперії. Сьогодні у цьому місці виготовляють сухі вина з винограду, що росте у Берегівського району. 

  • Винний погріб у селі Кідьош у Берегово

У селі знаходиться винний погріб Карла Шоша. Тут ви дізнаєтеся про традиційну переробку винограду та виготовлення вина. Дегустація традиційно починається з білих сухих вин, а закінчується червоними. Окрім вина, тут дуже смачні закуски. Вам запропонують сир, горіхи, яблука та печиво.

  • Будинок вина «Берегвідек» у с. Яноші

Тут вам запропонують спробувати декілька сортів молодого вина та розкажуть багато цікавих історій про вино та виноробні традиції. А ще тут розташований музей виноробства. 

  • Селище Середнє

Селище знаходиться неподалік від Ужгорода та Мукачева і є одним з центрів виноробства у Закарпатті. Тут розташований відомий винний погріб та завод «Леанка». На ньому виготовляють такі вина як «Троянда Закарпаття», «Ізабелла», «Середнянське» та інші. Сюди приїздять для дегустацій та екскурсій.

  • Ужгородський замок

Цю локацію полюбляють поціновувачі дегустацій. Одне з найкращих місць для цього – Ужгородський замок. Тут представлені вина місцевих приватних виноробів, смачні закуски (сир, ізюм, горіхи). Вишуканий інтер’єр замку та цікаві історії занурюють туристів у атмосферу розкоші та таємничості. 

Відпочинок та екскурсії у винні погреби в Закарпатті

Якщо ви вирішите приїхати на екскурсії у винні погреби Закарпаття, пропонуємо зупинитися у готелі «Жива вода». Спа-готель знаходиться у селищі Міжгір’я, яке оточене буковими лісами та гірськими річками. У готелі можна смачно поїсти, попаритися у одній з трьох бань, сходити на масаж, порелаксувати у лаунж-зоні, поплавати у великому басейні. Чекаємо на вас!