Замки Закарпаття: історія, таємниці та легенди загадкових споруд

Замки Закарпаття: історія, таємниці та легенди загадкових споруд

Багато хто з туристів обирає відпочинок в Закарпатті заради екскурсій його відомими замками. Усі вони зберігають історії про палке кохання, відважну оборону, мужність і підступність. Ми підготували для вас добірку цікавої інформації про найвідоміші замки Закарпаття. Сподіваємося, після нашого огляду ви захочете побачити їх на власні очі.

Відпочинок в Закарпатті— Замок Паланок

Замок знаходиться у Мукачеві та приховує безліч загадок і таємниць. Паланок є однією з найдавніших українських фортець — кам’яне укріплення на горі вулканічного походження з’явилося тут ще в ХІ столітті. Не дивлячись на це, замок майже повністю зберігся і є визначною пам’яткою міста. За мурами майбутнього замку рятувалися місцеві під час нападу кочових племен половців.

Найстарішим є Верхній замок, який з’явився у ХІV столітті та був реконструйований у XVIII ст. Він знаходиться на вершині гори, тому з нього відкриваються неймовірні види на місто Мукачево та навколишні території. Це варто побачити на відпочинку в Закарпатті. Середній замок був збудований у XVII столітті, а Нижній — у 1670.

У замку був не один власник, і кожен з них доклав чимало зусиль до його розбудови. Але найбільш відомою постаттю, пов'язаною з фортецею, був князь Федір Корятович. Він перетворив замок на свою резиденцію. При князі на замковому подвір'ї з’явилася глибока криниця (85 м). Її створення тривало кілька років, тому що, щоб дістати до води, треба було прокопати всю вулканічну гору. На той час це було майже дивом. Саме тому існує повір’я: якщо кинути у колодязь монетку, бажання неодмінно здійсниться.

Відпочинок в Закарпатті— Мисливська резиденція Шенборнів

Палац Шенборнів — колишня резиденція та мисливський будинок графів Шенборнів. З 1946 року тут розташований санаторій “Карпати”. Палац був побудований у 1890-1895 роках графом Ервіном Фрідріхом Шенборн-Бухгаймом. 

Щороку до замку приїздять тисячі туристів, аби подивитись на палац, який ніби зійшов зі сторінок лицарських романів. Територію замку оточує чудовий сад, розбитий ще при будівництві комплексу; він вражає великою кількістю зелених газонів, стежок і рідкісних рослин. Прогулюючись територією замку, не забудьте:

  • побачити екзотичні сорти декоративних дерев;
  • відпочити на березі невеликого озера на галявинах саду;
  • насолодитися самобутніми барельєфами та унікальними вітражами фортеці.

Відпочинок у Закарпатті— Середнянський замок

Середнянський замок знаходиться у смт Середнє, що між Ужгородом та Мукачевом. Навколо появи замку існує багато легенд. Одна з них пов’язана з орденом тамплієрів. Кажуть, що замок належав їм та являв собою найпівнічніше володіння ордену в Європі. Cаме представників тамплієрів прийнято вважати засновниками масонства та езотеричних наук. 

За однією з легенд, саме у Середнянському замку тамплієри заховали священний Грааль. Але дослідники заперечують цю легенду. Археологи вважають, що замок з’явився наприкінці XV століття, а не у XIII. Замком володів дворянський рід Добо. Найвідомішим представником цієї родини був Іштван, який під час однієї з воїн часто приїздив до Середнього. Силами полонених турків він реконструював Середнянський замок, а також розширив винні погреби. І досі туристи, які обрали відпочинок в Закарпатті, приїздять сюди на дегустацію вина. Смт Середнє один із центрів виноробства у Закарпатті.

Відпочинок в Закарпатті— Ужгородський замок

Це найдавніша на найцінніша історико-архітектурна споруда міста Ужгорода, яку створено у XV-VVIII ст. Замок стоїть на краю північного схилу Замкової гори та являє собою двоповерхову споруду у стилі ренесансу. Завдяки міцному укріпленню у випадку взяття ворогом замок міг самостійно оборонятися. Спершу Ужгородський замок був підвісним, зараз побудовано дерев’яний міст на опорах. 

Цікавий факт: у 1646 році у замковій церкві було прийнято Ужгородську унію. Фундамент церкви зберігся і у наші часи.

Ужгородський замок відомий своїм дегустаційним залом, куди обов’язково треба поїхати поціновувачам вина під час відпочинку в Закарпатті. У дегустаційному залі представлені вина місцевих приватних виноробів та легкі закуски.

Замок Сент-Міклош

Споруда, датована XIV століттям, знаходиться у Чинадієво. На перший погляд, це неприступна фортеця, але її стіни зберігають чимало романтичних історій. Замок кохання — чому так іноді називають Сент-Міклош? Назва пов’язана з життям Ілони Зріні — неймовірно гарної княгині, яка зустрічалася за своїм коханим, молодим турецьким графом Імре Текелі, у стінах замку. 

Цьому коханню не завадили ані політичні конфлікти, ані різниця у віці (Імре був молодшим за Ілону на 14 років). Якщо загадати бажання у спальні княгині, особисте життя налагодиться! Тут для туристів проводять нічні екскурсії, майстер-класи, фестивалі «Срібний Татош» та «Кохання у Сент-Міклоші».

Відвівавши замок, ви:

  • зачаруєтеся внутрішнім оздобленням вестибюлів та залів;
  • дізнаєтеся загадку назви фортеці;
  • відвідаєте музей скіфської культури, що розташований в одній з кімнат

Відпочинок в Закарпатті у спа-готелі “Жива вода”

Хочете побачити замки, про які ми написали? А ще відпочити у самому серці Закарпаття? Чекаємо на вас!

У нашому спа-готелі на вас чекають надзвичайні гірські краєвиди, чисте повітря та джерельна вода. У готелі комфортні номери, у яких так приємно відпочити після насиченого дня, басейн, лаунж-зона. Смачно поїсти можна в двох ресторанах, де подають страви української та європейської кухні. На території готелю є розваги і для дітей, і для дорослих. А неподалік знаходяться популярні гірськолижні траси, озеро Синевир, реабілітаційний центр бурих ведмедів та легендарні і таємничі замки Закарпаття.