Карпатський чан: цілюща сила води для оздоровлення та омолодження

Про лазню у готелях Закарпаття не чув мабуть тільки ледачий, а чи чули ви про карпатські чани? Туристи готельно-оздоровчого комплексу «Жива вода» знають про нього, тому що у нашому готелі можна спробувати купання у справжньому карпатському чані.

Що таке карпатський чан 

Деякі готелі в Закарпатті мають дивне приладдя — карпатський чан. Це велетенський казан, сповнений джерельною холодною водою, який стоїть на печі і поступово нагрівається. Піч топиться дровами. Температура води у чані — від 38 до 42 градусів. Під час нагрівання максимально розкривається цілюща сила води. Не бійтеся обпектися: на дно чана кладеться каміння, яке захищає від опіків. За бажанням до води додаються карпатські трави та хвоя. Купання у чані має фантастичний ефект оздоровлення та омолодження організму. Про що поговоримо більш детально далі.

Як проявляється оздоровчий ефект карпатського чану

  • зникнення стресів, безсоння та інших нервових розладів;
  • покращення роботи нервової та серцево-судинної систем;
  • зникнення втоми ви станете більш енергійним;
  • зменшення нападів невралгії, остеохондрозу, ревматизму;
  • відновлення нормального кровообігу;
  • укріплення імунітету і як наслідок зниження ризику простудних захворювань;
  • оздоровлення судин та вен;
  • очищення організму від шлаків та токсинів.

Для кого ця процедура?

Купання в карпатському чані дуже популярна SPA-процедура у готельно-оздоровчих комплексах Карпат. Вона допоможе оздоровитися, відновити сили, відпочити від міського шуму. Особливо це актуально для спортсменів після виснажливих тренувань, для людей, які нещодавно перенесли травми, психічні навантаження та стреси. Але процедура підходить для всіх охочих, крім тих, хто має протипоказання.

Протипоказання

Якщо ваш організм погано сприймає гарячі ванни, лазню, і ви знаєте про це, то купання у чані вам не підходить. Звичайно, все індивідуально, але найпоширенішими протипоказаннями є:

  • серцево-судинні захворювання;
  • запальні процеси в організмі;
  • деякі захворювання опорно-рухового апарату;
  • алергія на рослини, які можуть додаватися в чан (відмовтеся від них відразу, якщо у вас індивідуальна непереносимість).

Правила занурення в чан

Перед зануренням в карпатський чан у готельно-оздоровчому комплексі важливо дотримуватися певних правил для власного комфорту.

1. Рекомендується зняти металеві прикраси, тому що вони швидко нагріваються і можуть принести вам дискомфорт.

2. Занурювати тіло треба повністю так, щоб вода покривала плечі і на поверхні була лише голова.

3. Спочатку протягом 10-15 хвилин розігріваємо тіло, а потім для вирівнювання кровообігу в тілі, занурюємо під воду голову.

4. Коли тіло достатньо розігрілося, треба зануритися з головою у холодну воду це корисно і для волосся.

5. Після першого занурення в холодну воду можна продовжувати купатися в чані протягом 2-3 хвилин, бажано не довше.

6. Закінчити контрастний цикл (холод-пар) рекомендується у прохолодній бочці-купелі для закриття пор і збереження набутих у воді мінералів.

7. Не можна переїдати та вживати алкоголь безпосередньо перед зануренням.

8. Контрастні температури, звичайно, дуже корисні. Вони омолоджують шкіру та укріплюють імунітет, але до купання в чані треба підходити з розумом, без фанатизму.

Якщо є сумніви, чи підійдуть вам карпатські чани, краще проконсультуйтеся з лікарем. 

Готельно-оздоровчий комплекс «Жива вода» знаходиться у самому серці Закарпаття — Міжгір'ї. Омріяний спокій від метушні великого міста на території готелю чи активний відпочинок на лижах — обираєте ви. 

На території комплексу «Жива вода» є басейн, джакузі, карпатський чан, баня, соляна кімната, бювет, лаунж-зона. Є все для того, щоб ваш відпочинок був незабутнім!